View Single Post
Stary 12-11-2011, 12:44   #595
seba7
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam. Dołączę się do tematu, choć postów w tym temacie przeczytałem już setki albo i tysiące.

Ale od początku. Mondeo MK3 2002r. TDCI 115KM. Jadę sobie ładnie i spokojnie i wyprzedzam. Nagle miga sprężynka, silnik nie zgasł, nie stracił mocy. Zatrzymałem się, zgasiłem. Odpaliłem i wszystko ok. Kilka dni później jadę i znów wyprzedzam i standardowo sprężynka, traci moc, silnik zgasł. Po ponownym odpaleniu bez problemów.

Dziś byłem u "mechanika" - podpiął kompa i były dwa błędy P0251 oraz P1211. Nie wiem jakie jest poprawne ciśnienie, ale mój "spec" powiedział, że na wolnych obrotach jest, i teraz może coś pomylę, bo nie pamiętam dokładnie, wynosi 3500 - tylko nie wiem czego. Wsiedliśmy a autko i przejechaliśmy się kawałek. Po mocnym depnięciu w podłogę pojawiła się sprężynka. Znów błąd P0251. "Na wykresie ciśnienie skoczyło bardzo wysoko" - tak usłyszałem. Spec powiedział mi, że regulator ciśnienia może siadać, ale on chce go wyjąć i przeczyścić. Auto mi potrzebne, więc umówiłem się na piątek.

Ale nie jestem pewien czy ma rację. Wtryski w zeszłym roku robiłem - w jednym wymieniony zaworek, w drugim dysza. Od tamtego czasu było ok. Nie dymi na biało (rano tylko tak delikatnie przez chwilkę, tylko jak jest zimno). Po dodaniu gazu zadymi na czarno, ale podobno to normalne. Pali na krótkich trasach 6,4 - 6,9. Na długich 5,8 -6,0. Nie robiłem teraz próby przelewowej, bo różne są wersje, czy to w ogóle coś podpowie czy nie. Jedni mówią, że można dowiedzieć się tylko czy zaworki są dobre czy złe.

I teraz jestem w kropce. Oddać autko by "mechanik" przeczyścił regulator ciśnienia? Może wymienić od razu na nowy? A może w ogóle się myli i jednak pojechać do jakiegoś serwisu typu BOSCH i tam sprawdzić całość? Tylko czy zacząć od wtrysków? Sprawdzić je, czy może zacząć od pompy? A może wie ktoś jak sprawdzić czy pompa już zdycha? Nie chce wtopić zbyt dużo kasy, bo akurat teraz jej nie mam. A wiem, że niezbyt uczciwy serwis łatwo naciągnie kasę, tak jak ASO. Bardzo bym prosił o jakąkolwiek rozsądną pomoc, ale nie typu "wymień wszystko" a najlepiej "zmień samochód".

Pozdrawiam
seba7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem