View Single Post
Stary 20-10-2011, 14:34   #16
gnoziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Skąd: Myszyniec
Model: V50
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

Koledzy proszę o pomoc,
Fakt Faktem mam Volvo v50 1.6d 109km 2006r jednak z tego co mi wiadomo te same silnik sa w fordach.
Otóż po wycięciu filtra cząstek stałych pojawił się problem....

Podłaczeniu do kompa pojawił sie komunikat o zapchanym DPF wiec zdecydowalem sie na jego usuniecie.

Operację wycięcia sam nastepnie pojechalem do Vtecha w Olsztynie na zmienę softu.

Po wgraniu nowego softa auto po przejechaniu ok 20 km wyświetliło komunikat:
awaria systemu antypoślizgowego. bądź bład układu antypoślizgowego po czym po ponownym uruchonieniu silnika blad znikł i pojawił sie znowu po przekroczeniu 140 i tak w kółko.

Panowie z Vtechu stwierdzili ze w środek puchy trzeba wspawac rure i bedzie wszystko dobrze.
Tak tez zrobilem.

po tygodniu jednak pewnej słonecznej niedzieli jadąc ulica auto przy 50 km/h zaczelo szarpać i pojaiwła się sterta komunikatów typu awaria układu sterowania awaria sterowania silnika i auto staneło bez mozliwości odpalenia.
po odpięciu Akumulatora wszystko wróciło do normy z tym że bylo zamulone tak jakby turbina nie dzialala.

Następnie znowu odwiedzilem V tech i po ponownym przegraniu softu auto jezdzi juz normalnie z tym ze do 140 i wtedy tez pojawia sie komunikat o błedzie systemu antypoślizgowego.....

Ludzie z Vtechu stwierdzili ze to wada mechaniczna gdyz na kompie nic sie nie pokazuje i soft dziala poprawnie.

PROSZE O POMOC W ROZWIAZANIU TEGO PROBLEMU.

nie wiem co mam wymienic gdyż częsci takie jak: turbina, Zawór egr były wymienione...

Proszę o konkretne pomysły i porady gdyz zależy mi bardzo na czasie.
gnoziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem