View Single Post
Stary 08-10-2011, 19:37   #161
Zezowaty_Bartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Kielce/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Witam wszystkich serdecznie, przeczytałem wszystkie posty jednak nie odnalazłem odpowiedzi na mój problem. Zaczęło się niewinnie a mianowicie: na zimnym silniku przypadkiem go przydusiłem (zbyt mało gazu za szybko puściłem sprzęgło) silnik nie zgasł natomiast zaczęła mrugać "sprężynka" zgaszenie i ponowne odpalenie wyeliminowało problem. Po około 2 -3 tygodniach podczas jazdy w korku kontrolka zaczęła mrugać, gaszenie silnika nic nie pomogło. Auto straciło moc i znacznie zwiększyło apetyt na paliwo. Po nocnym postoju nie chciało odpalić, dopiero po długim kręceniu załapało z wciąż migającą kontrolką (normalnie bym go tak nie katował ale sytuacja mnie do tego zmusiła) na ciepłym silniku odpala bez problemu. Wyczytałem,że czyszczenie EGR i kolektora powinno pomóc... EGR miał nieznaczny nalot tak samo jak i kolektor ale skoro już rozebrałem to wyczyściłem. Poskładałem i jest znacznie gorzej... Sprężynka uporczywie mruga, pojawiła się zasłona dymna, straszny smród, między ok 1500 a 3000 nierówna praca silnika. Wiecie może co może być powodem takiego zachowania?
Mam mondeo 2.0 TDCI z 2002 roku z przebiegiem chyba 160000.
EGR bez czujnika czy czegoś tam (nie wiem nie znam zarobiony jestem) w każdym bądź razie nie ma żadnych kabli.

Wiecie jak jest zbudowany EGR wewnątrz? mogłem go uszkodzić przez suszenie opalarka?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Bartek
Zezowaty_Bartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem