Temat: [Mondeo 2000-2007] amortyzatory - na jakie wymienić?
View Single Post
Stary 06-10-2011, 00:10   #157
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Cytat:
Napisał ethernal
Cytat:
Cytat:
Napisał flacha2000
Witam
Ja miesiąc temu założyłem bilsteiny B4. Auto się usztywniło, jest stabilniejsze ale "wożenie tyłem" na nierównościach pozostało. Byłem w trzech stacjach diagnostycznych i nie znaleźli żadnych luzów w tylnym zawieszeniu a auto nadal gdy na łuku wpadnę w dziurę zarzuca tyłem. Jeśli uporasz się z tą przypadłością daj znać.
Flacha, miałem to samo! Musisz wymienić w tylnym zawieszeniu dwie gumowe tuleje stabilizatora i ewentualnie łączniki stabilizatorów jeśli też masz coś nie tak. Jeśli chodzi o gumy to na diagnostyce zawiechy nie wyjdzie ich zużycie. Trzeba je obejrzeć wizualnie i ewent. ręcznie
Wybaczcie za odkop powyższych postów, ale czy mógłby ktoś potwierdzić, czy wymiana tulei stabilizatora i tych łączników faktycznie może pomóc na "myszkowanie" tyłu auta na nierównościach? Jeśli tak, to ile taka "impreza" może kosztować? Pewnie w miarę niedługo będę odstawiał auto do serwisu, bo jeszcze tak czy owak kilka drobiazgów jest do zrobienia, więc może od razu bym załatwił też to tylne zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jednego z użytkowników FCP dowiedziałem się, że problem może też stanowić to, że tylne koła są za bardzo w "negatywie" (i faktycznie, jak się przyjrzeć u mnie to bieżnik tylnych kół ściera się nieco inaczej niż przednich). Tylko kwestia jest taka: czy w Mondeo da się ten kąt pochylenia kół tylnych regulować w ogóle?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem