View Single Post
Stary 13-09-2011, 22:14   #1
oldmotorsss
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-01-2010
Model: mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1998
Postów: 103
Domyślnie Trzask podczas skrętu w prawo wina maglownicy, pompy wspomagania

Witam!

Niedawno zakupiłem Forda mondeo mk2 silnik 2.0 benz. Blacharką już się zająłem i wszystko jest ok prócz przekładni kierowniczej. Mój problem: Podczas jazdy gdy kierownica jest prosta - w położeniu zero jadę do przodu i skręcę w prawo jakoś 2 cm kierownicą czuję lekki opór i nagle taki trzask - stuknięcie potem normalnie się skręca, jak wrócę kierownicę z powrotem i znowu w prawo (wszystko odbywa się podczas jazdy) znowu trzask i dalej ok. Trzaska tylko z położenia zero - prosto i przy skręcie w prawo. Drugi troszkę mniejszy problem to że podczas postoju przy skręcaniu w prawo i lewo coś wspomaganie syczy znaczy skrzypi jakby pasek się ślizgał czego to może być wina??

Dodam jeszcze że jak ogladałem go na kanale zauwazyłem że przewod strony prawej ten co wchodzi do maglownicy jest taki jakby nasaczony smarem lub plynem (on ma taki pancerz z materiału) i guma drążka kierowniczego jest w jednym miejcu brudna od płynu kolor zielony taki sam jak w zbiorniczku.

PS czy tak mozna hezdzuc czy moze sie cos w tym zepsuc w czasie jazdy tak ze nie rusze kierownica lub kola przestana reagowac??

Ostatnio edytowane przez oldmotorsss ; 13-09-2011 o 22:24
oldmotorsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem