View Single Post
Stary 19-08-2011, 22:04   #6
CristoffC
ford::beginner
 
Avatar CristoffC
 
Imię: Ziutek
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk3; focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI; 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Srebrna Strzało - auto stało 3 dni w ASO, szczerze mówiąc nie wiem jakie testy wykonali, ale odpowiedź diagnosty była właśnie tak ... tj. "wygląda że wszystko jest ok ale rekomendował bym rozważenie wymiany układu paliwowego".
Jak pisałem wcześniej - po wizycie w ASO podjechałem do lokalnego guru od fordów (znany we Wrocławiu warsztat - jest nawet osobny wątek na jego temat w sekcji "dolny śląsk"). Fachowiec obejrzał wydruki z aso pokiwał głową i stwierdził, że przytkane sa zaworki we wtryskiwaczach (co ciekawe wszystkie identycznie przypchane bo próba przelewowa pokazał że różnice pomiędzy przelewami są poniżej 1 ml) dlatego za mało paliwa dociera do cylindrów i pompa wytwarza za duże ciśnienie stąd klepanie wtryskiwaczy. Akurat zaworków nie miał powiedział mi abym przypomniał sie za miesiąc a w międzyczasie mam wlewać co drugie tankowanie do paliwa 1l (cały litr) oleju 2T Orlenowskiego (półsyntetyk do dwusuwów) na pełen bak. Jak mówił tak zrobiłem. Po jakimś czasie (chyba dwa miesiące - jakos nie miałem czasu wcześniej) przypomniałem sie fachowcowi. Fachowiec nie pamietał poprzedniej rozmowy - podłaczył komputer pokiwał sie nad nim i stwierdził, że komputer nie pokazuje niczego ale jego zdaniem wygląda na to że końcówki wtrysków są do wymiany ponieważ za dużo paliwa dostaje się do cylindrów i stąd to klepanie.
Jeden fachowiec - dwie sprzeczne teorie. Podziekowałem mu i pojechałem sobie.
Co do zachowania auta - odpala za pierwszym pociagnięciem, nie kopci (nawet z olejem 2T), ma przyspieszenie. Z tym klepaniem przejechałem już 10 000 km - chcę coś z tym zrobić bo mnie to klepanie wkurza :-)
I jeszcze jedno, dwa tygodnie temu czyszczony był regulator (chyba) cisnienia w pompie CR - jest on osłonięty bardzo gęstą siateczka, która podobno lubi sie przytykac na naszym paliwie. Po tym czyszczeniu jest jakby troche lepiej - dlatego pojawił sie pomysł sprawdzenia czujnika cisnienia na szynie CR... no i pytanie czy ten który znalazłem (w pierwszym poscie) będzie pasował do mojego auta.

Jendrekmar - miałeś może do czynienia z takimi objawami ?
Mnie brakuje juz pomysłów co z tym zrobić - ten jest ostatni.

Ostatnio edytowane przez CristoffC ; 19-08-2011 o 22:34
CristoffC jest offline   Odpowiedź z Cytatem