Temat: [2,0 TDDi] Dziwny dźwięk przy odpalaniu
View Single Post
Stary 29-07-2011, 23:05   #10
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy odpalaniu 2,0tddi

Czytałem na temat awaryjności silników typu tddi, które mają przejechane ponad 150tys. km.
Wyszło na to, że bardzo często pojawia się problem ze sterownikiem pompy wtryskowej.
Wiąże się to z tym, że samochód gaśnie podczas jazdy i zauważalna jest strata mocy. A także problemy z ponownym odpalaniem podczas gdy silnik jest ciepły. Są błędy na komputerze.
Można sterownik regenerować, w warsztacie, lutują jakieś tranzystory (nie jestem elektrykiem) koszt około 300 zł na allegro. Ale rzekomo jest to działanie tylko tymczasowe i po tygodniu, lub inni po 20 tyś, znowu jest to samo. Polecam zagooglować to hasło.

U mnie samochód ma MOC, 148KM, zdecydowanie tyle, po chipowaniu. Samochód nigdy sam z siebie nie gaśnie. Jeździ dynamicznie, nic nie stuka niby wszystko ok, ale pojawiają się problemy z odpalaniem. Na komputerze czysto.
Na ciepło jak odpalam to rusza na 500obr/min i coś strasznie buczy, stuka. Wtedy go zazwyczaj gaszę i za kolejnym razem odpala normalnie..., czasem dwa razy, czasem trzy razy, ale ruszy.

... a może jednak to rozrząd, do naciągu...? Nie wiem. Boje się ruszać pompy. Koszty są astronomiczne...
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem