Temat: [C-MAX 2003-2007] Jaki olej do skrzyni biegów?
View Single Post
Stary 24-07-2011, 22:06   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jaki olej do skrzyni

Cytat:
Napisał NorthernKing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam.
jestem świeżym posiadaczem c-maxa 1,6 tdci 2004 r. w związku z tym muszę co nieco powymieniać i tu pytanie. Jaki olej najlepiej nalać do skrzyni biegów i jaką ilość kupić bo nie wiem ile tam się go mieści...?
No i jak już o olejach to takie pytanko czy do silnika lać fordowski czy zmienić na jakiś inny lepszy?
z góry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do oleju w skrzyni, to powtórzę teoretycznie to co jeden z moich przedmówców - w ASO mi powiedzieli, że przy remoncie skrzyni się wymienia.

Jeśli chodzi o olej silnikowy - to temat rzeka. Ja jeździłem na Formule S, potem Formuła S znikła, przerzuciłem się na Formułę F, a ostatnio zacząłem lać TOTAL Quartz 5W40 - olej który zaleca producent ... silnika - czyli koncern PSA. Na takim oleju chodzą Pugi i Cytryny z silnikami HDI. Castrol (prawdziwy producent olejów dla Forda) nie za specjalny jest.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem