View Single Post
Stary 10-07-2011, 18:52   #6
marcino16
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2011
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez tak miałem, myślałem że to czujnik położenia przepustnicy a okazało się że sonda lamba byla padnięta. Objawy : silnik szarpał podczas ruszania , nawet czasami gasł. Po wymianie sondy na uniwersalną wszystko wróciło do normy, co ciekawe spalanie nie było podwyższone.
a czujnik jest drogi jak cholera więc kupiłem okazyjnie u sprawdzonego allegrowicza z całym korpusem za 70 pln, i po demontażu wlasnego stwierdziłem ze ten "nowy" jest w dużo lepszym stanie organoleptycznym.Stary był trochę zaolejony.
pozdrawiam
Witam a do objawów przed wymianą sondy lambda nie należały czasem skoki obrotów na biegu jałowym? Mnie niekiedy też gaśnie jak jadę i nagle wrzucę na luz. Czy to też będzie dotyczyło sondy lambda? Wcześniej wymieniłem silniczek krokowy i nic się nie poprawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcino16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem