Temat: [Mondeo 2007-2014] Demontaż deski rozdzielczej
View Single Post
Stary 09-07-2011, 14:26   #11
hatom02
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Ogólnie demontaż bardzo prosty... zacząłem od trójkącików w ramce od radia.... trzeba je wyjąć za pomocą np karty kredytowej żeby nie zniszczyć... są na klipsach więc wychodzą bez problemu... odkręciłem radio, później kieszeń od radiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy jest dostęp do środkowych mocowań deski. po odkręeniu wziąłem się za odkręcanie poduszki na kolana... trochę się napociłem dlatego, że trzeba się dosyć dobrze wygiąć żeby dojść do nakrętek od strony pedałów. Pod poduszką są podajże dwie śrubki mocujące deskę. Następnie zaślepki po prawej i lewej stronie deski które również są na klipsach więc wystarczy umiejętnie wyciągnąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejne posunięcie to wykręcenie prawego schowka... jest przymocowany dosłownie na parę śrubek więc to też żaden problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejny krok to zegary... odkręcamy dwie śrubki mocujące i również dosyć delikatnie wysuwamy licznik do siebie zaczynając od górnej stronyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przed tym oczywiście osłony kolumny kierowniczej które z góry są włożone luzem a od spodu przykręcone dwoma śrubkamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na końcu odkręcamy dwie zaślepki które są po obu stronach tunelu gdyż kryje się tam jeden wkręt z każdej strony. Jeśli chodzi o wyciąganie kierownicy to zaczynamy od wymontowania poduszki. Trzeba najlepiej za pomocą śrubokręta podważyć sprężyny blokujące poduszkę ... następnie odkręcamy kierownice i z pomocą dosyć sporej siły wyciągamy kiereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiście było mi łatwiej poluzować tunel środkowy dlatego, że deska jest na nim zamocowana i siedzi dosyć ciasno a gdy jest luźny staje się to o wiele prostszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlaczego wymieniałem? z powodu jaśkówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz czeka mnie inwestycja rzędu 1800zł za same poduchy...

Tak poza tym może ktoś wie gdzie dostanę taniej? oczywiście komplet... na kolana, pasażer i w kierowniceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i Pytanie za 100 pkt czy poduchy od anglika różnią się czymś w porównaniu do europejskiego modelu?

Mam nadzieje, że moja instrukcja komuś pomożeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Tomek
hatom02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem