View Single Post
Stary 03-07-2011, 15:44   #123
dede
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: Hiszpania
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Witam!

Idąc śladem kolegi Pablo_X postanowiłem zamieścić parę fotek i opisu z czyszczenia kolektora ale w modelu z 2001 roku czyli przed liftem.

1. Jak widać kolektor w modelu z 2001 r troszkę się różni. Najpierw odpinamy minus z akumulatora potem odkręcamy opaskę zaciskową na rurze z lewej strony kluczem 6 lub krzyżakiem następnie odczepiamy od kolektora przewód pod nim i na końcu przewód na górze kolektora wszystko zaznaczone na czerwono, na zielono zaznaczyłem śruby które trzeba odkręcić kluczem 10 z przedłużką i ściągnąć kolektor.
[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]


2. Widok jaki mi się objawił po ściągnięciu kolektora nie był tak przerażający jak w poprzednich foto relacjach ale jak już rozebrałem hmm.
[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Otwory dolotowe w silniku czyściłem tylko ręcznikami papierowymi na tyle ile się dało tak żeby nic do środka nie wpadło natomiast kolektor potraktowałem na dzień dobry WD 40 i myjką ciśnieniową ale sadza która jest w środku tak łatwo się nie poddaje więc zanurzyłem go na całą noc w wanience z gorącą woda i dobrej jakości płynem do mycia naczyń efekt był lepszy ale nie perfekcyjny. Sami oceńcie ale jak dla mnie wystarczająco czyste.
[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4. Montaż w odwrotnej kolejności co do demontażu i jedna rzecz którą zaznaczyłem na zdjęciu przewód u góry był zamocowany taśmą izolacyjną do uchwytów na kolektorze ja zamontowałem go plastikowymi opaskami zaciskowymi ponieważ ktoś się nie bał i taśmę mi zaje.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję że komuś się to przyda. Pozdrawiam.
dede jest offline   Odpowiedź z Cytatem