Temat: [Focus 2004-2008] Awaria skrzyni czy błąd komputera?
View Single Post
Stary 29-06-2011, 09:41   #1
sirjacor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: FORD FOCUS KOMBI AUTOMAT
Silnik: Duratorq 1.6 TDci diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Kupiłem Focusa Mk2 z 2006roku, kombi, 1.6 TDci z automatyczną skrzynią biegów. Wersja 7dmio biegowa.

Problem - w czasie jazdy skrzynia zmienia biegi cudnie, ale nagle pojawia się pomarańczowa kontrolka (mała okrągła znajduje się blisko tarczy obrotomierza gdzieś w miejscu najwyższych obrotów) oraz opis "usterka skrzyni biegów".

Czasami pojawia się też przy tym kontrolka silnika.
Mam wrażenie że błąd pojawia się przy gwałtownym hamowaniu z większej prędkości (60-90km/h) (jakby nie radził sobie z szybką redukcją?).

Efekt jest taki że auto wrzuca 1,2 i myślę 3 ale wyższych biegów już nie, co daje efekt że gdy wciskam gaz mam co najwyżej 60km/h i tylko obroty mogę podnieść na maxa.

Co ciekawe jak zatrzymam się, zgaszę silnik i odpalę za chwilę - w 80%ntach błąd znika i auto znów dobrze zmienia biegi.

Dodatkowo poprzedni właściciel mówił że siadł filtr cząstek stałych i zrobione zostało obejście filtra i przeprogramowanie kompa żeby nie pokazywał błędu tego filtra.

Co to może wszystko znaczyć) ?? Czy jest możliwe że to po prostu sam komputer wariuje przez niewłaściwe przeprogramowanie a sama skrzynia jest ok? Co radzicie? Do salonu na diagnozę?
sirjacor jest offline   Odpowiedź z Cytatem