Temat: [Mondeo 2007-2014] kończy się sprzęgło
View Single Post
Stary 27-06-2011, 11:26   #73
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Witam, mam podobny problem w mk3 1.8 benzyna.

Chciałem odświeżyć temat.

"Ślizganie" zauważyłem jakieś 2 tygodnie temu, na 3 i 4 biegu, przy wyprzedzaniu. 3000 rpm i pedał do podłogi, obroty rosną do ponad 4000 rpm a auto nie przyspiesza, obroty spadają do 3500 rpm i auto zaczyna normalnie przyśpieszać. I to samo na 4 biegu i czasem, podkreślam czasem na 5 biegu.

Wyczytałem na forum, że to może być zużyte sprzęgło, przy moim przebiegu ponad 200tys. jest to możliwe, ale nie jestem pewnie, bo nie zawsze tak się dzieje. Czasem te objawy występują a czasem nie.

Nie uśmiecha mi się wymiana sprzęgła: tarczy, docisk i wysprzęglik + dwuma (tak też byłem w szoku, ale ten auta mają też kolo zamachowe dwumasowe)
koszt części w granicach 1700 - 1800 zł.

Szukałem dalej zanim wymienię coś czego nie muszę wymieniać i zarazem tak kosztownego.

I znalazłem ten temat.
Po przeczytaniu tego posta nasuwa mi się myśl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakiś miesiąc temu wymieniłem klocki i tarcze z przodu, a nie wymieniłem płynu. Przymierzałem się do tego, bo mimo wymiany klocków i tarcz coś mi nadal nie pasowało.

Od kiedy mam to auto nigdy nie skorzystałem z ABS'u, nie musiałem wiec przeprowadziłem test. Rozpędziłem się do 60km/h i pedał hamulca do podłogi z oporem. ABS się włączył jak powinien.
Ale zastanawiam się czy przez to płynu hamulcowego nie ubyło, co może powodować efekt ślizgającego się przęgła.

@danielr w swoim mondeo nie wymieniałeś sprzęgła z tego co czytałem, wymieniłeś płyn hamulcowy i śmigasz dalej ?

Zanim zabiorę się za wymianę sprzęgła i ew. dwumasu, sprawdzę płyn hamulcowy.

Wymienię go całkowicie i odpowietrzę układ. Wtedy jak to nie przyniesie poprawy i objawy "ślizgania" nadal będą , wymienię samo sprzęgło (tarcza, docisk + łożysko/wysprzęglik).

Dwumas raczej mam dobry, nie czuję drgań na luzie czy postoju i nie czuję i nie słyszę stuków podczas zmiany biegów.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem