Temat: [Focus 1998-2004] Woda na dywaniku pasażera:(
View Single Post
Stary 03-06-2011, 20:42   #107
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Cytat:
Napisał miko1972 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem cały wątek i u mnie cieknie z drugiej strony niż na fotkach, czyli od środka auta! Faktycznie póki nie wymieniłem filtra kabinowego w f-mie przedmieściach Krakowa problemu nie zauważyłem (może dlatego, że nie było ulewy odkąd kupiłem auto, a może dlatego, że filtr kabinowy nie był wymieniony).
Kupię uszczelkę i zamontuję przy kratce oraz uszczelnię od spodu podszybie i zaobserwuję co się wydarzy.
Mam nadzieję, że będzie ok!
Dzisiaj znalazłem czas by "rozbebeszyć" podszybie i uszczelnić obudowę filtra kabinowego oraz uszczelnić podszybie, które odstawało około 0.5cm od szyby!
Po dzisiejszej ulewie nie zauważyłem żadnej kropelki deszczówki na dywaniku więc uznaję, że działania poskutkowały!!!

Koszt naprawy to 46 zł za fordowską taśmę uszczelniającą oraz trochę silikonu.
Zapewne ponowne uszczelnienie podszybia będzie konieczne za rok kiedy to będę wymieniał filtr pyłkowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję wszystkim za sugestieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem