View Single Post
Stary 25-05-2011, 05:21   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ozonator w dolocie

Posty @tomiscorpio usunąłem jako, ze nic nie wnoszą do tematu, a autor bije piane, nie majac nic do powiedzenia, jak i tez wiedzy na ten temat.

@SrebrnaStrzała, W wydaniu tym jak na allegro, mam wielkie wątpliwości co do tej "lampy plazmowej", bo z wyglądu trudno ocenić, czy jest otwarta, czy zamknięta.
Już wiem "[FONT=Arial PL, sans-serif] - wyginać lampy plazmowej - dojdzie do stłuczenia bańki lampy"[/FONT], czyli zamknięta. Wątpię w skuteczność tego typu rozwiązania jak i jego wydajności.

Na pewno nie daje to wzrostu mocy(choć teoretycznie powinno).
Prawidłowo wykonane powinno zmniejszyć spalanie oraz polepszyć kulturę pracy silnika. Sam ozon będzie w niewielkich ilościach i jeśli będzie przed filtrem powietrza, to zanim doleci do cylindra, to "zniknie". Tutaj większą role odgrywa samo zjonizowanie powietrza, no ale w takim rozwiązaniu jak na allegro, prawie nie występuje.

Czytam teraz o tej lampie, i mam wielkie wątpliwości czy to zadziała. Wydajność tego jest znikoma. przy tej prędkości i ilości przepływu powietrza co jest w dolocie, to tego ozonu silnik nie poczuje.

To co ja stworzyłem, to wydziela w ciagu sekundy tyle ozonu i ujemnych jonów powietrza ile ta lampa przez kilka godzin.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 25-05-2011 o 05:56
  Odpowiedź z Cytatem