Temat: [Mondeo 2000-2007] Skrzypiące tylne zawieszenie
View Single Post
Stary 18-05-2011, 11:10   #24
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie

Cytat:
Napisał manola01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spryskałem wszystkie łaczenia jak są widoczne i na chwile pomaga , ale nastepnego dnia to samo. czyli czeka mnie wymiana czy tylko tuleji. mysle ze trzeba skonsultowac u innego mechanika, bo obecny sie upiera o wymianę wahaczy (opinię ma drogiego mechanika) i stwierdza stanowczo że tuleje sa niewymienne. czy to prawda, ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem. proszę o pomoc
Ja w sobotę wymieniałem u siebie...ząłożyłem nowe bo miałem tulejkę gumoo metalową wybitą, a że miałem nowe amory to ząlożyłem- skrzypi jak stara NYSAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poniedziałek sprawdzałem jeszcze raz i sie okazało że to górne mocowanie amortyzatora.
Podczas wkładania zgieli jakąś blaszke w mocowaniu pod autem, na której sie osadza taka mała blaszka w główce awortyzatora- taka płetwa- i po wyjęciu okazało sie że to ona własnie tarła i piszczała, ale nie wiem teraz, bo tam zostało to wygięte i czy moze mógłbym odciąc tę od amortyzatora, bo podejrzewam że ma za zadanie tylko ustalenie podczas montażu, a tak nie odgrywa większej roli?
Jak koledzy myślicie: mozna ją uciąc? bo złożyłem na nowo, lepiej, ale wygięte jest na tyle że lekko jeszcze skrzypiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem