View Single Post
Stary 12-05-2011, 11:34   #2084
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Nowsze dieselki fordowe-PSA kopcą już tylko bardzo symbolicznie, podobnie jak BWM, D4D czy hondy - też kopcą bardzo mało - znacznie mniej niż 2.0 TDCi z MK3.
2.0 TDCi zawsze zionie "sadzą" przy ostrym gazowaniu. To wina niedoskonałej konstrukcji silnika, a dziury w dolocie, chiptunning, słaby stan techniczny wtrysków potęgują tą niedoskonałość szczególnie w bardzo ciepłe dni. Nie ma na to rady.
Wreszcie prawda...
Mam w pracy kilka FIATÓW nowych i żaden nie sadzi nawet najmniejszego bączka. Dla mnie to trochę dziwne jest...nie mają DPF. Większość nowych diesli też nie kopci jak się obserwuje na drodze. BMW coś tam pierdnie symbolicznie, Toyotki to nie widziałem, Hondy również, nawet Passaty z ubóstwianym silnikiem TDi z ruskiego czołgu z pierwszej wojny światowej też ostatnio coś nie smrodzą. Natomiast TDCi w Fordach, jak nie dłubnięty to jakieś tam bączki sadzi, a jak po Chipie to już...............

Cytat:
mój kopci zawsze zanim sie turbo rozkreci, czy to bedzie 2 tys obr. czy 3.5 tys i wydaje mi się że większość diesli ma podobnie.
Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, to skoro kopci dalej Twój przy 3.5tyś to turbo się dalej nie rozkręciło u Ciebie?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co to masz za turbo że przy 3.5 jeszcze nie ładuje ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem