View Single Post
Stary 28-04-2011, 21:21   #19
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: brak klimatyzacji; podejrzany wentylator chłodnicy

no to moze ja słów kilka.
W smaxie, ktorego używam padła kiedyś klima. Napięcie podane bezpośrednio na sprzężarke - wykluczyło uszkodzenie sprężarki. Napięcie na wejściu sterownika (owe trzy kable wchodzące do puszki na wentylatorze) bylo prawidlowe. Niestety na wyjsciu ze sterownika brak było napięcia. Podalem więc prąd bezposrednio na silnik wentylatora. Wentylator ruszyl, a z klimy powialo chlodem.
Oddałem sterownik do specjalisty, bo nowy występuje jedynie w komplecie z wentylatorem. Nic w nim nie znalazł ciekawego. No to do ASO.
I tu - miłe zaskoczenie. Pan elektryk dobrze zna ten problem. Otóż w początkowych modelach smaxa instalowano gowniane wiązki przewodów, pewnie gdzieś z chin. Pan elektryk 3 razy lutowal odcinki "rzadkiego" kabla, a w końcu dal se spokój i pociagną extra kabel od sterownika do .... ECU (?).
Jakby komu bylo trzeba, to mogę gdzieś wrzucić seriwówke klimy od galaxy, ale uprzedzam, jest bez schematu ideowego, i jeśl ktos nie wie gdzie jest 5 pin złącza C15423, to nic mu ta serwisówka nie da.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem