View Single Post
Stary 28-04-2011, 17:51   #17
dziubek73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Polska
Model: mondeoMK4
Silnik: 2.0tdci140ps
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: brak klimatyzacji; podejrzany wentylator chłodnicy

witam. mam podobny jesli nie ten sam problem z mondeo 2.0tdci 2008 - nie dziala klimatronic (nabita) i nie uruchamia sie wentylator - czy wina lezy po stronie sterownika wentylatora (takie pudeleczko na wentylatorze zasilane dwoma grubymi i jednym cienkim kablem) i czy ktos z posiadaczy przerabial juz podobny temat. auto rozgzane do 110 stopni i zero wentylatora - czy mozliwe jest ze to ten cienki kabelek dochodzacy do modulu wentylatora gdzies nie mial styku? jesli ktos wie to gdzie szukac drugiego konca tego kabelka (cienki rozowy) ? czy on idzie prosto do ECU czy jest jeszcze jakis sterownik klimy?
do tej pory doszedlem do:
co do czujnika cisnienia na rurce od kompresora (w okolicach podszybia) sa tam trzy piny - na dwoch wystepuje napiecie 5v, wiec nie wiem jak mozna zmostkowac ten czujnik. uruchamiajac klime przez zwarcie przekaznika kompresora wszystko startuje i dziala prawidlowo - tylko nie startuje wiatrak co grozi przegzaniem czynnika po stronie (ciepłej). moje podejrzenia to chyba sterowanie wentylatora. nakostke sterownika wentylatora dochodzi 12v grubymi przewodami i jeden maly rozowy kabelek, ktory to prawdopodobnie steruje tym ustrojstwem (sygnal zalaczenie, pierwszy i drugi bieg, i prawdopodobnie sygnal zwrotny do kompa ze wiatrak sie obraca). a na wyjsciu brak napiecia zasilania wiatraka. wiatrak podpiety na "krotko" dziala i wyje i dmuchaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli jest ok. brak sterowania wiatrakiem!

Ostatnio edytowane przez dziubek73 ; 28-04-2011 o 18:09
dziubek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem