View Single Post
Stary 14-04-2011, 09:21   #10
igipop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: Mondel
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Co sądzicie o szybach firmy NordGlass do Mondeo

Boze ale tu bzdury piszecie, ja mam moja szybe z nordglassa mam ja juz pol roku, mam MK3 2001 kombi, wyminilem ja wlasnie na ubzepieczenie AUTO SZYBA bo wtedy nie trace zadnych znizek itd itp, wymiana trwala 1.5h (naklejka rejestracyjna ładnie przeklejona, lustereczko tez) w zakladzie pelna kulturka kawka herbatka, woda , herbatniczki, mila Pani, fachowa obsluga. Wymienialem w Warszawie na Połczyńskiej

Szyba owszem jest produkcji polskiej i jest odpowiednikiem o takich samych parametrach (ja mam zwykla bez ogrzewania i bez pasa przyceminiajacego od gory), Jak na pol roku od listopada 2010 nie mam zadnych rys. A paznkociem to musialbym miec chyba stalowe paznokice w wersji Freddy kruger?:-). Nie jest to jakis drogi zagraniczny Pilkington czy inny securitiny wynalazek, Ktory nie podwazam ze pewnie jest duzo lepszy., Ale jak zadzownilem po orginalna do forda to 1600 PLN + 240 wymiana (cenny netto), i owszem moge zrobic na fakture na AC ale wtedy zabieraja mi 20% z AC (przynajmniej u mojego ubezpieczyciela)

Auto ma juz 10 lat wiec po kiego czorta mam doplacac do interesu(bo zwyzka ac jest dla mnie doplata) , a jak zauwazylem wiekszosc ubezpieczycieli w polsce ma juz teraz podpisane umowy z NORDGLASEm, pewnie maja dobra cene i wymieniaja tych szyb calkiem sporo bezgotowkowo sie rozliczaja ja jedynie podpisuje cesje i ciesze sie nowa szyba, jak mi peknie za dwa lata czy kto to wie to mam nadal ubezpieczenie szyby i wymieniaja na kolejna, (szklo to szklo i nie ma bata do konca zycia tluc i pekac sie bedzie), warto do ubezpieczenia dokupic taki pakiet z szyba bo u mnie to byl koszt 65PLN (rocznie) a za moja zwykla przednia szyba do MK3 z wymiana to koszt za odpowiednik 760PLN, a jak ktos ma z ogrzewaniem i pasem to podejrzewam ze za odpowiednik sporo ponad 1000pln trzeba zaplacic.
igipop jest offline   Odpowiedź z Cytatem