View Single Post
Stary 12-04-2011, 09:39   #147
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Witam
Ja tez mam od niedawna problem z recznym. Jakis miesiac temu wymienilem linki do recznego w moim MK3 i reczny dzialal jak marzenie. Od tygodnia zauwazylem ze bierze coraz wyzej i jak jestem na górce i zaciagne reczny to nie trzyma dobrze (auto delikatnie leci do tyłu). Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej bo cos mi zajebiscie stukalo z tylu (tulejki stabilizatora-wymienilem wczoraj). Na stacji podczas testów ręcznego wyszło ze tylnie lewe koło nie trzyma recznego. Podczas wymiany tulejek wypialem linke z ramienia sprawdzilem ja i w pancerzu dziala poprawnie. Ale zacisk nie odbija. Psiknalem WD40 w koło ramienia, trosze juz ramie zaczelo pracowac ale nie tak jak powinno. Mam pytanie jak rozebrac ten zacisk zeby go przeczyscic. Wiem ze jest zestaw naprawczy do tego ale czy on jest potrzebny odrazu jak zadnych dziur w gumkach nie widac bo wczoraj troche z kasa poplynalem i jak da sie to zrobic bez dodatkowych kosztow to byloby super a jak nie to co zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazlem na jednym forum taki opis ze zdjeciami
http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ombii-przed-FL
Ale gdzies czytalem ze nie polecaja odkrecac tej sruby z 3go zdjecia bo niby pozniej jest straszny problem z zlozeniem tulejki z powrotem (jakies sruty tam sa czy cos takiego??) i tu pytanie do kolegow ktorzy to robili czy to prawda?? Bo jak nie to zabieram sie jutro za to. Prosze o porady jak sie da z fotkami to bede wdzieczny.
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem