View Single Post
Stary 09-04-2011, 20:42   #1
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Witam Szanownych

Temat nieco luźny - otóż w ostatnim momencie przed zakupem moje wewnętrzne ja kazało mi sprawdzić co oferuje mój ulubiony koncern (VW) w temacie S-MAXa. Z racji tego że Touran jest bezpośrednio konkurentem C-Maxa to na celownik wziąłem Sharana. Ktoś zaraz powie ze to bez sensu bo przecież jest Galaxy. Może i racja ale akurat dla mnie te oba auta (smax i sharan) do samego końca walczyły między sobą. Przy upustach jakie przysługują mi jako pracownikowi jakiejśtam korporacji ich cena była zresztą na zbliżonym pioziomie.

Posiadam od prawie 4 lat VW Passata B6 - jest to super wypasiona bryka, "prawie audi", super wykończenie i inne pierdoły, co więcej - cenę trzyma tak że za 6 latka dostanę dokładnie dwa razy tyle co za sprzedawane jakiś czas wcześniej 6 letnie mondeo. Coś z tym VW widać jest na rzeczy.

Spodziewać by się mogło że Sharan rozłoży Fordzinę na łopatki i jesli tylko byłaby fajna wersja do wzięcia to raczej na pewno S-Maxa bym nie kupił. Zresztą jestem fanem VW a Forda nie lubię jakoś.

Ale...

O ile Passat vs. Mondeo = pogrom, to w segmencie vanów już tak do końca nie jest.

1. Jakość deski - 1:0 dla S-Maxa (byłem w szoku!...)
2. Jakość plastików w bokach drzwi - 10:0 dla S-maxa
3. Prowadzenie - tutaj chyba wyniku podawać nie trzeba
4. Poczucie prowadzenia auta osobowego które o mnie dba i otacza mnie gadżetami oraz wybajerzoną deską i konsolą środkową - 1:0 dla forda

5. Wyposażenie - 1:0 dla S-Maxa

6.Samopoczucie mojej rodziny w 2gim rzędzie - 1:0 dla S-Max

7. Znaczek na masce - 1:0 dla Sharana (ale co z tego, znaczkiem sie nie jeździ)

8.Utrata wartości - a cholera wie - Sharan jest składany w Hiszpanii więc z tą jakością różnie może być i z ceną co za tym idzie również.

9.Ogólne środowisko pracy kierowcy i pasażerów - w S-Max - wypasiona wielka osobówka - w VW - jak w ciężarówce, poczucie prowadzenia Craftera albo Transportera

10. Komputer - 1:0 dla Sharana

11. bagażnik - no niby 1:0 dla sharana ale po co mi taki wielki kufer - ten w s-max w zupełności wystarczy gdyż i tak jest gigantyczny

12. parkowanie - 1:0 dla S-max

13. wygląd zewn - nie oceniam bo to rzecz gustu





i co w związku z tym ? Ja, zagorzały zwolennik VW i zasadniczo przeciwnik Forda, nie mam żadnych sensowych argumentów zeby w jakikolwiek sposób poprzeć Sharana.


a zatem przyłączam się do Waszego Szanownego grona, jestem zaskoczony tym że kiedyś postanowiłem sobie ze juz nigdy nie kupię forda - ale powiem jedno - S-Max konkurencji nie ma.


o 15:00 zamówiłem S-Maxa





sl
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem