Temat: [Mondeo 2000-2007] "INFO" - brak wyświetleń danych
View Single Post
Stary 09-04-2011, 11:02   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,534
Domyślnie Odp: "INFO" - brak wyświetleń danych

Cytat:
Napisał jsik66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowałem przełącznik kierunkowskazów z przyciskiem "INFO" (poprzedni był bez), jednak okazuje się, że po wciśnięciu INFO słyszalny jest dźwięk a na wyświetlaczu obrotomierza oprócz temperatury zewnętrznej niczego nie pokazuje.
Gdzie jest tu problem? - wyświetlacz zegarów czy model mojego Forda nie obsługuje takiej informacji?
Jest to Mondeo 2.0 TDCI Zetec (prod.10.2002) zarejestr.w 07.2003 wersja lift.

Poza tym czytałem trochę na ten temat na forum lecz teraz już nie wiem co jest prawdziwe, gdyż jedni piszą zmienić zegary(z GHIA) inni wgrać soft.
I tu kolejne pytanie - gdzie jest ten dodatkowy komputer od INFO? Osobno czy w zestawie zegarów?
Szanowny kolego - chyba za szybko czytałeś te informacje

Komputer pokładowy występuje w zegarach (jest "wbudowany" w zegary)
Aby mieć komputer pokładowy
a) kupujemy zegary z komputerem pokładowym (kupienie od wersji ghia nie gwarantuje posiadania komputera) - tu jest problem bo zazwyczaj sprzedawca nie wie czy jest komputer, a opis że pochodzi z wersji ghia nie jest gwarancją że jest komputer
lub
b) należy znaleźć serwis który potrafi zmienić oprogramowanie w zegarach => wgrać nowy "bios" zegarów => wtedy będziemy mieli komputer

Dopiero gdy mamy zegary z funkcją komputera pokładowego, to zakładamy dźwignię z przyciskiem INFO

Jeśli tylko wymieniłeś wajchę to nie będziesz miał komputera, a jedynie pikanie

Osobiście byłem na wgrywaniu komputera
Miałem auto bez komputera pokładowego (pokazywał tylko temperaturę)
Znalazłem serwis który zmienił oprogramowanie w moich zegarach i miałem funkcję komputera pokładowego

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-04-2011 o 11:05
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem