View Single Post
Stary 07-04-2011, 10:28   #10
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Stoję właśnie przed wyborem - kupić S-Maxa z dachem panoramicznym czy identycznego ale bez dachu. Różnica w cenie to 3000 PLN więc w obliczu ceny auta praktycznie żadna.

Mam pytania do wszystkich posiadaczy dachu panoramicznego w S-maxie:

1. czy przy ostrym słońcu pasażerowie (u mnie dzieci) nie będą czuły dyskomfortu - roleta roletą ale jak ostro świeci to czy mimo wszystko nie przepuszcza światła i nie razi ?

2. czy elektryczny mechanizm odsuwania jest w jakikolwiek sposób awaryjny ?

3. czy gdybyście teraz zmieniali auto to kupilibyście dach panoramiczny drugi raz ? a może jest to kompletnie zbędny bajer?

4. na koniec chyba najważniejsze - czy w momencie wypadku dach nie jest zagrożeniem dla pasażerów ? zawsze to szkło - mam obawy że np po jakimś uderzeniu powiedzmy w bok auta szyba pęknie i wpadnie do środka dotkliwie raniąc przy tym pasażerów

bardzo dziękuję za wszelkie uwagi - auto muszę wybrać do piątku więc bardzo proszę o jakiekolwiek odpowiedzi



Sławek
Ad.1 Roletka przepuszcza światło ale nie czuć żadnego dyskomfortu , bo robi to w minimalnym stopniu
Ad.2 Jak każdy układ elektroniczny lubi sie popsuć.Przerabiałem to w swoim aucie.Padł sterownik i roleta robiła co chciała .Wymiana sterownika i zakodowania pomogły.Od tygodnia junior ma atrakcje w dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na naprawę czekałem od 25 stycznia.......
Ad.3 Specjalnie brałem z panoramicznym dachem.Daje przyjemne uczucie przestrzeni , wiecej swiatla no i fajne widoki /waskie uliczki a ty nad soba widzisz niebo , kamienice itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.4 W razie wypadku /odpukać/ jest tak samo bezpieczny jak reszta przeszklen w samochodzie...

dach nie rezonuje.Jest wklejany i pracuje podobnie jak szyba.nie jest rozsuwany wiec problemu drgan na prowadnicach nie ma...pracuje jak cale auto ale nie zauwazylem jakis niepokojacych dzwieków.Zimą przy grudkach lodu lezacych na nim słychac jak pracuje i tyle...

reasumując - polecam
pzdr!

Ostatnio edytowane przez Palek_PL ; 07-04-2011 o 10:31
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem