View Single Post
Stary 07-04-2011, 01:06   #1929
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba bylo jeszcze troszke liznac przy 3800obr i by peklo 200KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakas bariera psychologiczna czy co ?!?

Czegos mi przy tym wykresie brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale sam wykres ladny.... jak na Hybryde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zwlaszcza z dolu, jakby nagle wszystko dzialalo tak jak powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Typowe uwolnienie dawki przy 2500obr itd...

Jakie cisnienie wtrysku, ja mam u siebie 1800bar, docelowo ma byc 2000bar, tylko ze coraz bardziej sklaniam sie ku nizszemu cisnieniu (1600bar) przy dluzszym czasie otwarcia wtryskiwacza(wydajniejszy) !!! Lepiej sie to sprawdzi przy wyciskaniu z pompy wszystkiego co sie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nizsze cisnienie to mniejsze straty na przeciekach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem