Temat: [Fiesta 2008-2012] Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
View Single Post
Stary 05-04-2011, 12:48   #7
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Cytat:
Napisał Jerry_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Wszystkim!
To jest mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu właśnie z powodu poruszanego w tym wątku - Fiesta 1.4 automat pali makabrycznie dużo i szukam wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy.
Średnie przy normalnej jeździe miejskiej 11l/100km, jak mocniej się depnie to do 12l, super delikatnie min. 10,5l, ale nigdy mniej! I tak od 25000 km, nie tylko z kompa, ale mierzone przy dystrybutorze, bo nie mogłem uwierzyć.
Przykład 8l w 3,5 V6 diesel może nie jest do końca obrazowy, ale ja mam lepsze (wszystkie w benzynie) :
Kangoo 1.6 aut. 4-biegowy - 10l/100
Citroen C2 1.6 aut. CVT - 9l/100
Punto2 1.2 16v aut. 6-biegowy - 8,5l/100
Ford Sierra 2.0 '92 aut. 4-biegowy - 10l/100 !
Ten sam kierowca, to samo miasto (no może przez lata większy ruch się zrobił, ale drogi też szersze).

Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Ford zatrzymał się ze swoją automatyczną skrzynią w roku '92.
Gwarancja mi się niedługo kończy i szukam czegokolwiek co by mi pomogło zdiagnozować ewentualny problem.
Na niemieckiej stronie www.spritmonitor.de jest całkiem sporo Fiest MK7 z automatem które palą koło 8-9l w mieście, więc może jest to wina auta :\
Wszelka pomoc w tej sprawie mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich!
No nie wiem... Fiesta ma nieco maly silnik, jak na automat, a sama oprogramowanie ma zapewnic "odpowiednia reakcje" na intencje kierowcy. Sama skrzynka dziala ladnie i jest nowoczesna, ale silnik slaby (moglby byc 1.6). To moze byc jedna z przyczyn wiekszego spalania, gdy porownac z silnikami o wiekszej pojemnosci. Inna kwestia, ze w ciagu ostatnich kilku lat jest wiecej samochodow, co pociaga za soba wieksza ilosc korkow i testy spalania robione 5 lat temu (i dawniej) nie sa miarodajne, nalezalo by je pewnie powtorzyc...
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem