View Single Post
Stary 26-03-2011, 20:05   #1
klina
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Zetec
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie nie działają wentylatory, wzrastajaca temperatura

witam mam maly problemik ale nie lichy. mianowicie w moim mundku wzrasta temperatura. opisze moze od poczatku:
mondeo posiadam juz jakis czas i wszystko bylo na poczatku okey, az pewnego drastycznego dnia nadeszla zimaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i oczywiscie inteligentny pan piotrus, mowa o mnie, nie sprawdzil czy jest zalany zimowy plyn do chlodnicy. odkrylem to pewnego dnia gdy jechalem do pracy, zaczal mi sie silnik grzac, wskaznik tak pokazywal wiec wyszedlem, sprawdzilem no i co sie okazalo ze mialem zalana wode, ktora oczywiscie zamarzla. nie wiele myslac rozgrzalem wszystko opalarka i puscilo. dojechalem szczesliwie do domu i zmieniona zostala woda na plyn. ale problemy nie znikly, wskazowka temperatury na desce zaczynala wariowac, tzn po odpaleniu z rana -10 wskazywala na polowei miedzy"r" a "m". wiec zabralem sie do naprawy, oczywiscie w pierwszej kolejnosci wymieniony termostat. nie pomoglo. sprawdzilem wentylatory," rozgrzany samochod po okolo 20km jasdy i zjechaniu na postój"- nie zalanczaly sie wiec wymienilem czujnik od wlaczania wentylatorow. ale oczywiscie nie pomoglo. wiec wymienilem czujnik od wskazywania temperaturu na desce. no i cud z niebios wskazowka stoi jak falus na srodku. tylko jest maly problem gdyz gdy wiadomo wyprzedzam redukcja biegow silnik troche dostaje, wskazowka wskakuje w okolice miedzy "m" a "a", "napis normal" i nie spada po dalszej spokojnej jezdzie. wiec zajezdzam na parking, wskzowka zaczyna wykraczac poza "a" na postoju wiec otworzylem maske i nie chodza wentylatory. zdjelem wtyczke i sie zalaczyly, pierwszy stopien pozniej drugi wiania i temperatura spadla do normlanego poziomu. oczywiscie ze wina musi lezec po ich stronie ale czemu sie nie zalaczaja skoro zmienilem czujnik i sa sprawne. dodam ze wentylatory zalaczaja sie gdy zdejme wtyczke ktora odchodzi od kompa -"chyba", do czujnika one sie zalaczaja a gdy zaloze gasna wszystko na wlaczonym silniku i na wylaczony tak samo. prosze o pomoc (sory za dlugi post ale mysle ze lepiej bedzie zrozumiec problem)
klina jest offline   Odpowiedź z Cytatem