Temat: [Mondeo 2000-2007] dużo pali ( Diesel )
View Single Post
Stary 21-03-2011, 16:38   #64
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlopaki naprawde mi was zal. Sprzedejcie wasze auta bo cos jest nie tak z waszymi.Moj pali 6l/100 w cyklu mix zima lato , a jak sie wysile to nawet i 5.5l/100 potrafi

Kolego to jak nie masz problemu jak w temacie to lepiej się nie wypowiadaj.


Dzisiaj zabrałem się za sprawdzenie wszystkich węży od IC oraz czyszczeniem EGR i przy okazji po raz drugi wyczyściłem kolektor dolotowy.
Zdemontowałem każdy wąż od poczynając od EGR-a czujnik MAP (który przy okazji wyczyściłem - wsumie nie był mocno brudny) do chłodnicy IC od chłodnicy IC do turbo (cztery węże oraz jedna metalowa rura)
WSZYSTKIE RURY OK ŻADNYCH PĘKNIĘĆ ANI PRZETARĆ!!
Jedyne co zauważyłem to mały wyciek na łączniku EGR a rura ale po dokładnym wyczyszczeniu wszystko skręciłem.
Co do kolektora to po ok 6-10 miesiącach po ostatnim czyszczeniu muszę powiedzieć że był dosyć zapaćkany olejem.
Przy okazji zrobiłem małą przeróbkę odmy (wg tego posta http://forum.fordclubpolska.org/show...highlight=odma ) być może nie będzie dostawało się tyle syfu do układu intercoolera.
I teraz najważniejsze jeżeli chodzi o temat posta, co do spalania myślę że te moje naprawy nic nie wniosą w moim temacie wysokiego spalania. Teraz to już naprawdę zostaje bez pomysłów.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem