View Single Post
Stary 10-03-2011, 18:54   #57
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic dziwnego, bo 98 ma mniejszą wartość opałową.

Benzyna 98 zawiera duże ilości dodatków podnoszących liczbę oktanową. Konkretnie jest to ok. 10% eteru metylo-tert-butylowego o liczbie oktanowej (badawczej) 116. Jednocześnie jego wartość opałowa wynosi zaledwie 35 MJ/kg, podczas gdy benzyny 43 MJ/kg.
Mówiąc obrazowo w 98 "jest mniej benzyny w benzynie".


Więcej: "95 kontra 98"
http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf

Pozdrawiajka,
Alek
Dzięki za odpowiedź Alek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam aż wyjeżdżę resztki Pb98, co mi się jeszcze bełtają w baku i na pewno nigdy więcej nie zatankuję droższej benzyny, która w praktyce zamula mojego EcoBoosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na marginesie, to przegrałem wczoraj potyczkę z Fordzikiem Focusem po tuningu, co miał 400KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na takiego to i EcoBoost nie da rady hihi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam !!!
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem