View Single Post
Stary 28-02-2011, 20:30   #25
romeczek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Panowie miałem ten sam problem po założeniu nieoryginalnego alarmu, wtedy się on uwidocznił. Próbowałem otworzyć a on się natychmiast zamykał i działo się tak jak na dworze była wilgoć np. po deszczu. Niestety świadczy to o złym stanie styków w zamku. Do modułu komfortu dochodzą 2 przewody odpowiedzialne za sterowanie zamkami zielono-czarny i pomarańczowo-czarny. Przecinając te dwa przewody i izolując je pozbawiamy się zamykania i otwierania wszystkich drzwi od wewnątrz za pomocą klawisza przy klamce kierowcy, ale z oryginalnego pilota już nie. Jeśli to komuś przeszkadza to niech wymienia zamki na nowe, mnie nie przeszkadza więc tak mam i nie boję się, że otworzy mi się samochód w nocy. Co prawda ma to swoje minusy, ale musiałem wybrać prawie 500zł za nowy zamek lub pozbawienie się tych dodatków. Dla mnie rachunek jest prosty. Zaznaczam otwieranie i zamykanie z oryginalnego pilota działa. To rozwiązanie proponuję tym, którzy otwierają i zamykają samochód z pilota. Wszystko jest w 100% odwracalne, bo zawsze przewody można podłączyć ponownie jak wpadnie kasa na wymianę zamków. Wydaje mi się, że koledze, któremu po wymianie akumulatora nastąpiło samoistne uzdrowienie to wynik resetu wcześniej zaprogramowanych funkcji komfortu.
romeczek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem