Temat: [Mondeo 2000-2007] Zestaw wskaźników nie wskazuje :(
View Single Post
Stary 28-02-2011, 18:23   #21
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie

Co wyście się tak uparli na ten akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa rozwiązana. Kupiłem zegary, podłączyłem i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa również podgrzewana szyba.
Co do akumulatora to nie jest padnięty. Powtarzam, że jeszcze nie widziałem samochodu, w którym podłączony akumulator i przy wyłączonym silniku miałby co najmniej 12,7V. Mój akumulator ma niecały rok. Rok temu (20 stycznia) była temp. -29 stopni. Próbowałem odpalić samochód i się nie udało bo ledwo kręcił ALE zegary działały i np. DENSO też. Kupiłem nowy akumulator i było dobrze.

Teraz wracając do zegarów to niestety muszę oddać bo trochę nie pasują. Są z 2000r i nie mają kontrolki ESP i nie ma kompa. Poza tym wszystko chodzi.
Pokazuje przebieg, prędkość i wszystko co trzeba. Czytałem na forum wątpliwości czy zegary poliftingowe pasują do auta z przed liftu. Tego nie wiem ale w drugą stronę działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedna rzecz dot. zegarów. Jak ktoś ma podobny objaw do mojego to niech wyciągnie zegary i podłączy je do zasilacza albo akumulatora i na pin stacyjki poda to samo napięcie co zasilanie. Jak są dobre to powinny wejść w tryb testowy. Moje są martwe poza ciągle świecącymi kontrolkami:
1. Płynu do spryskiwaczy
2. Oleju
3. Nie zapiętych pasów.

Teraz piny. Jak się patrzy na zegary od tyłu, tam gdzie gniazdo, to górny lewy pin jest masą. Górny prawy pin to zasilanie. Pin poniżej pinu zasilania to stacyjka.

Oczywiście żeby to zrobić trzeba mieć zasilacz albo akumulator i do tego jakieś kabelki i uważać coby nie zrobić kuku wskaźnikom.
Jak coś takiego się zrobi to jest pewność, że wskaźniki działają albo nie. Jak tkwią w samochodzie to diabli wiedzą czy nie dochodzi zasilanie, stacyjka czy może masę szlag trafił.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

P.S.
Czy jest tu jakaś forma "pomógł" jak na innych forach? Bo jak tak chętnie kliknę pomocnym osobom.

Cytat:
...akumulator ma mieć przed rozruchem MINIMUM 12,7V MINIMUM. Poniżej bateria jest niedoładowana, lub do wymiany. Wystarczy kolego że postawisz autko na mrozie na kilka dni i dojdzie do samo rozładowania.
No sorry ale nie mogę się zgodzić z tym napięciem to mi wygląda na jakąś herezję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że mróz źle działa na wszelakie baterie ale oto mój przykład z życia i z ostatnich dni:
Samochód stał nieużywany przez co najmniej 2 tygodnie a ostatni tydzień to codziennie temp. ok -20 stopni w nocy. Po tym czasie napięcie akumulatora wynosi wspomniane przeze mnie 11,9V i nie nazwałbym go głęboko rozładowanym czy do wymiany. Rozrusznik zakręcił bardzo żwawo a silnik bez trudu odpalił. W akumulatorze to magiczne oczko jest zielone zatem chyba aku jest ok. To tyle.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 01-03-2011 o 11:14 Powód: Nie piszemy postów pod rząd !!!!!!!!!!
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem