View Single Post
Stary 26-02-2011, 20:28   #19
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Witam
Opiszę moją sytuację, aczkolwiek bez konkretnej porady. Późną jesienią moja foka miała dokładnie taką samą przypadłość (nie pierwszy zresztą rok). Np. po południu (temperatura dodatnia) zamknąłem drzwi bez żadnych problemów, w nocy temperatura spadła poniżej zera - rano samochód otwarty. Przy próbie zamknięcia - centralny zamykał i od razu otwierał. Dopiero po iluś tam próbach pozostawał zamknięty. Postanowiłem zrobić z tym porządek i kupiłem nowy zamek - do drzwi od strony kierowcy. Mechanik założył nowy zamek i niby wszystko działało poprawnie (mogłem nawet otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem, co przedtem było niemożliwe), z jednym małym ale - po zablokowaniu drzwi od wewnątrz nie mogłem ich odblokować od strony kierowcy. Odstawiłem samochód do mechanika, aby coś z tym zrobił. No i zrobił - założył ponownie stary zamek, twierdząc że nowy nie ma funkcji odblokowania od wewnątrz (co nie jest dla mnie zrozumiałe). Ale od tego czasu stary zamek jakby ozdrowiał - podczas ostatnich niemałych mrozów (tak samo jak w grudniu) nie otwiera się sam, nie mam też problemów z zamknięciem. Tak więc cuda się zdarzają.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem