Temat: [Mondeo 2007-2014] Komunikat-" wczesne ostrzeganie usterka "
View Single Post
Stary 23-02-2011, 07:08   #4
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Komunikat-" wczesne ostrzeganie usterka "

Cytat:
Napisał wycior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem mój dotyczy Mondeo Mk4 , rok prod.2008,silnik 2.0 diesel , wyświetlacz Convers + ( full opcja ) .Jakiś czas temu wyskoczył mi komunikat – „wczesne ostrzeżenie usterka”.
chyba "wczesne ostrzeganie usterka" - komunikat dotyczy czujnika zbliżeniowego współpracującego z "radarem" tempomatu, czyli masz inteligentny tempomat, tak?
Jeżeli tak, to przelanie paliwa nie ma nic z tym wspólnego. Co roku, gdy zima mocniej przyciśnie, pojawia się u mnie taki komunikat. Najśmieszniejsze, że dotyczy to samej funkcji ostrzegania (czyli wyświetleniu na conversie ostrzeżenia i sygnale dźwiękowym) przed nadmiernym zbliżeniem, a nie funkcjonowaniem tempomatu i radaru, które teoretycznie biorą dane z tego samego czujnika/radaru. Co więcej prawidłowość działania czujnika potwierdza "twardniejący" pedał hamulca, świadczący o podniesieniu ciśnienia w układzie hamulcowym. Nie przejmuję się więc tym komunikatem i czekam do wiosny, bo nie mam kiedy podjechać do ASO. U mnie "naprawa" polegała na skasowaniu błędu przy przeglądzie.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem