Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Lekkie Dławienie :)
View Single Post
Stary 13-02-2011, 16:04   #50
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

No faktycznie, przydałby się ktoś z głową bliżej:-) Ja mam też niezłe zaplecze narzędzi, zatem pewnie dalibyśmy radę. Gdybym jeszcze miał kanał, albo podnośnik... to nigdy bym to wersztatu nie zajrzał:-)

Raba..hmm niestety nie jest to zbyt czysta rzeka, rzekłbym nawet bajorko, ale ludzie kąpią się na potęgę w okresie letnim:-) Pstrągi są, ale lipienie...nie mam pojęcia.

Co do tej sadzy, to myślę, że mogłobyć tak:
- wspaniałą odma puszcze mgłę olejową,
- część zatrzymuje pewnie IC :-( a reszta leci do spalenia,
- dopóki EGR jest otwarty spaliny wpadają, mieszają się i jest OK bo spaliny nie pozwalają powietrzu z olejem wpadać do rurki,
- jak EGR jest zamknięty w rurce nie ma ciśnienia na wyjściu, zatem rozgrzana rurka powoduje osadzanie się oleju i tworzenie szlamu. Dzieje się to tylko na jej końcu, który jes zanurzony w przelatującym powietrzu z olejem.
Zatem, wpadający olej do filtra to nic dobrego. Pewnie podobnie będą wyglądać...kanału kolektora przy silniku:-(
To potwierdza, że trzeba się zabrać za tę odmę. Potem wyczyścić IC i przewody, a potem może Wynns`a użyć do przeczyszczenia samych kanałów dolotowych - tylko trochę ryzykowne.

PS. Dzisiaj się troszkę woziłem...i jest super :-) Oby tak dalej!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem