Temat: [Galaxy 2000-2006] Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
View Single Post
Stary 07-02-2011, 13:27   #19
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?

chodziło mi o suba, tak palnąłem, mialem na myśli głośnik basowy a czy on jest zabudowany w walec czy w skrzynkę...
Nie mam po co słuchać... Próbujesz wszczepić rozwiązania z innych konstrukcji (rozwiązania drogie, skomplikowane, czasochłonne, wymagające domontażu całego auta) na siłę a nie potrafisz przyjąć argumentów innych. Jak nie ma gdzie wsadzić głośnika to trzeba korzystać z miejsc fabrycznych i rzeźbić z drzwi skrzynie reakcyjne. W galaxy nie trzeba!! Nie trzeba żeby mieć dobry dźwięk. Radiem można odciąć niskie basy z drzwi i wygłuszenie nie jest do niczego potrzebne, a jeden głośnik basowy w zupełności starcza na rozniesienie niskich częstotliwości po płaskiej podłodze, bez wprowadzania całej budy w rezonans. Do każdego auta trzeba podejść osobno, chyba, że się nie ma fantazji, to do każdego można podejść tak jak wszyscy. Nic jednak nie zmieni faktu, ze 16 nie wyda z siebie basu... i już.
W audi mam upchnięte 4 szesnastki i to podobno jest ekwiwalent jednej trzydziestki. (tak mam bo nie ma miejsca na nic większego) Choć bym na rzęsach stanął basu z tego nie będzie... znaczy jest jak by kto kijem w garnek walił. to auto mam wygłuszone, tak jak to było możliwe.
Ale w galaxy ten zabieg jest poprostu zbędny!! przy użyciu dobrego radia i odpowiednio dużego głośnika basowego. Tyle mojego w tym temacie. Każdy robi tak jak chce.
PS, niestety uniwersalne rozwiązania rzadko są najlepsze... i prawie nigdy nie są najtańsze.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem