Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Lekkie Dławienie :)
View Single Post
Stary 02-02-2011, 22:15   #35
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Boski ETIS mówi tak:

MAP
Czujnik MAP znajduje się na obudowie przepustnicy za przepustnicą.
Sygnał czujnika MAP wykorzystywany jest do sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki o zmiennym kącie łopatek.
Jeśli wartość rzeczywista odbiegnie od zapamiętanej w PCM wartości żądanej, zawór elektromagnetyczny sterowania ciśnieniem doładowania dokonuje regulacji zgodnie z poleceniem PCM.

MAF
Przepływomierz MAF znajduje się przy wylocie obudowy filtru powietrza; wykorzystuje on zasadę gorącego drutu.
Sygnał potrzebny jest modułowi PCM do sterowania dawką recyrkulowanych spalin.
Zintegrowany z nim czujnik IAT informuje dodatkowo o temperaturze powietrza dolotowego.

PEDAŁ GAZU
Czujnik APP to podwójny bezstykowy czujnik indukcyjny.
Na czujnik APP składają się ze względów bezpieczeństwa dwa czujniki.
Jeśli podczas jazdy pojawi się usterka czujnika APP, w module PCM zostanie zapamiętany kod usterki.
Jeśli przestanie działać jeden czujnik APP, silnik pracuje ze zmniejszoną mocą. Można jednak osiągnąć maksymalną prędkość.
Jeśli pojazd wyposażony jest w system informacji dla kierowcy, pokazana zostanie informacja: "ZREDUKOWANE PRZYSPIESZENIE".
Jeśli czujnik APP przestanie całkowicie działać, po jednokrotnym uruchomieniu czujnika BPP i przełącznika świateł STOP i po teście wiarygodności prędkość obrotowa silnika regulowana jest na poziomie do 1200 obr/min geregelt. Pojazd może przyspieszyć do maksymalnie 56 km/godz.
Jeśli pojazd wyposażony jest w system informacji dla kierowcy, pokazana zostanie informacja: "OGRANICZONA PRĘDKOŚĆ MAKS.".
Jeśli pojazd nie jest wyposażony w system informacji dla kierowcy, w przypadku usterki układu zapala się lampka ostrzegawcza usterki układu silnika.

WNIOSKI:
- MAP mam OK, turbo działa.
- PEDAŁ GAZU- jak pisałem indukcyjny nie do zdarcia, mam OK
- MAF nadal podejrzany. Wygląda na to, że EGR mam sprawny, bo zapewne jak odłączam przepływkę, to EGR jest zamknięty na stałe. Zatem coś przekłamuje EGRa jak mam podpiętą przepływkę:
a) sama przepływka,
b) jakaś nieszczelność.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 02-02-2011 o 22:17
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem