View Single Post
Stary 24-01-2011, 09:25   #6
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: MK3 Lakierowanie tylnego błotnika w ASO

Cytat:
Napisał WolfieKiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy lakiernicy sami dobieraja lakier po numerze VIN czy trzeba im samemu kupic i dowieźć?
Opierając się na swoim przypadku - nie/stety - w większości po VINie. Namówiłem się w ASO na wymianę dolnej części zderzaka kombi (artystyczna demolka zaspowa w moim wykonaniu, czego wynikiem były aerodynamiczne kłopoty w czasie jazdy powyżej 55-60km/h). Część była już następnego dnia w ASO; pomalowali, zadzwonili i zaprosili; zjawiłem się, auto przekazałem i... okazało się, że to nie ten kolor (platinum metallic z VIN vs. white grape na aucie). ASO staneło na wysokości zadania - na poczekaniu pomalowali na właściwy kolor (w tym czasie wysłali mnie do miasta autem zastępczym) i po kilku godzinach, w sylwestrowy piątek, auto było do odebrania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wizyta zaczęła się słabo, ale potem było już profesjonalnie i po prostu miło.
Wniosek - VIN VINem, a na wszelki wypadek lepiej niech obsługa (najlepiej ktoś z blach/lakierni) przejdzie się z paletą i przyrówna.
O ile dobrze pamiętam z rozmowy w ASO - niektóre konkretne kolory mają nazwę danej palety obejmującej kilka kolorów/odcieni i... chyba u mnie właśnie tak było. Lepiej kolor auta sprawdzić z tabliczki auta, a nie VINu.
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem