Temat: [Mondeo 1996-2000] Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
View Single Post
Stary 23-01-2011, 21:04   #15
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?

Cytat:
Napisał Maddragon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te objawy, które opisujesz idealnie pasują do moich z tamtego roku tak na wiosnę. Wszystko zaczęło się jak kupiłem alufelgi 16" i były na nich opony 205/50. Od kiedy je zamontowałem to mondek był jak przyklejony. Ale... po pierwsze podczas max skrętu opony "przeskakiwały" jest to dziwne uczucie. Po drugie kiedy chciałem depnąć i przemielić obrócić oponami to całe auto zrywało przyczepność ale w bardzo dziwny sposób takimi jakby "skokami". Pojechałem na sprawdzenie całego zawieszenia. I okazało się że opony przeskakiwały nawet na szarpakach. Facet stwierdził, że z zawiechą wszystko ok. ,poduszki są całe i dobre tylko opony strasznie sztywne. Nie chciało mi się trochę wierzyć. W październiku założyłem nowe zimówki cały problem zniknął jak ręką odjął. Nie wiem Czy u Ciebie jest dokładnie to samo bo rozmiar kół i opon masz zupełnie inny, ale nie jest powiedziane że to właśnie to.
witam!
ja tez mam letnie o takim samym profilu jak ty , ale trzesienie buda jest takie same na zimowkach (185/60/14) jak i na letnich 205/50/16
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem