View Single Post
Stary 18-01-2011, 15:38   #549
eden1001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam
Zbliżam sie do naprawienie tego elementu,przczytałem cały wątek jakis miesiac temu i mam kilka pytan o porade gdyz nie pamietam wszystkiego...
A wiec zamierzam robic wszystko u mechanika,gdyz nie mam warunków do smodzielnej naprawy i tu prosze o pomoc w doborze częsci a zarazem pomoc w podsumowaniu wątku, może ktos poda tez orientacyjne ceny?
Chce wymienic wszystkie elementy całego układu, który wyglada tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. pasek - oryginał - indeks: 1102827

3. koło pośrednie paska wieloklinowego - oryginał - indeks: 1201178,

4. koło pośrednie paska wieloklinowego - oryginał - indeks: 1128896,

5. napinacz paska napędowego - oryginał - indeks: 1201181,

6. koło pasowe wału korbowego - oryginał - indeks: 1594853,

oraz opisywana wczesniej

7. Rolka alternatora ze sprzegiełkiem (bęzyna mondeo lub citroen hdi )

tutaj pojawie sie wiele wątków które chce z waszą pomoca wyjasnic

jak wiemy trzeba dopasowac alternator i teraz pytanie:
W której rolce (mondeo PB,czy Citroen) trzeba szlifowac całą powierzchnie a przy którym wystarczy tylko obcięcie kołnierza i zastosowanie dłuższego paska wielklinowego o długości 1650 mm??

8. łozysko sprężarki klimatyzacji , jak juz to bedzie na wierzchu i dostep bedzie ułatwiony tez kaze im wymienic

Prosze o napisanie jakie firmy odpowiednio wybrac do danych elementów i ile mogą kosztowac,ewentualnie gdzie to kupic by ta naprawa Nas nie zrujnowała


czy taka operacja ma racje bytu,by robic wszystko czy moze machanik ma sprawdzic poszczególne elementy i wymienic tylko zuzyte??
jakie jest prawdopodobienstwo ze za 10kkm te nie wymienione nie padna i znowu zacznie sie chałas??

z góry dziekuje za pomoc
eden1001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem