View Single Post
Stary 04-01-2011, 23:00   #16
kowal2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: słupsk
Model: focus
Silnik: 1.8tddi90km/1.6tdci109km
Rocznik: 1999/2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Cytat:
Napisał kowal2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobny problem z focusem 1.6 tdci 109km z 2008r 139 tys km szarpie (przerywa) silnik czasem aż nie da sie jechac i silnik gasnie ostatnio samochód wrócił na lawecie bo nie chciał zapalic po takiej akcji, gdy rano próbowałem go zapalic okazało sie, że autko zapaliło bez problemu jak gdyby nigdy nic wiec postanowiłem sie przejachac i niby wszysko ok ale od czasu do czasu pojawia sie pojedyncze przerwanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem juz co myslec tym bardziej, ze świeżo co go kupiłem. prosze niech ktoś podrzuci jakis pomysł co może sie dziac? czy może to byc erg albo przepływomierz? czy jak jest zapchany filtr czastek stałych to sa podobne objawy?

a wiec byłem na kompie w aso było parę błędów, skasowali pojeździłem parę dni samochód w miedzy czasie parę razy szarpnął, po ponownym podłączeniu pod kompa błąd esp chociaż wszystko działa bez zarzutu(podobno bład położenia koła kierownicy i, ze wszystko ok tylko samochód żąda aktualizacji programuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wymieniłem filtry chociaż miałem na nich przejechane 20 tys nie wiem jakby sie poprawiło bo nie szarpie, może pomogło przegonienie na trasie ok 200 km starałem sie trzymac obroty pow 2tys. dodam jeszcze, ze czesto dopala filtr dpf nawet co 50 km przynajmniej tak mi sie wydaje bo włącza sie wentylator chłodnicy (klima wyłączona) jak przegonie samochód ok 10-15 km wentylator sie wyłączy a do rury wydechowej prawie nie można sie dotknąc(po normalnej jeździe nawet po długiej trasie rura jest poprostu ciepła) wiec chyba dopala brudy, a jeszcze czasami podczas hamowania falują mi obroty tz. spadają poniżej normalnych kiedy silnik prawie gasnie powracaja do normy ok 900 rmp. Moje pytanie czy tym wszystkim objawom może byc winny DPF ?? pomimo tego, że komp nie pokazuje błędu. Dodam jako ciekawostkę, że ostatni przegląd był robiony w niemczech przy 120 tys i podobno ford "zaleca" wymianę DPF-a przy 120 tys, więc teoretycznie był wymieniony skoro jest pieczątka, chociaż szczerze w to wątpie bo samochód był na serwisie 12 dni przed końcem gwarancjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowal2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem