Temat: [Mondeo 1996-2000] brak biegów
View Single Post
Stary 01-01-2011, 17:37   #1
ann
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: lublin
Model: mondeo
Silnik: 2,5V6
Rocznik: 99
Postów: 10
Domyślnie brak biegów

Witam wszystkich. Jestem nową uzytkowniczką tego forum, więc jeśli jakieś błędy popelnię to proszę o wyrozumiałość. Spotkał się może ktoś z Was z takimi przypadłościami. Od jakiegoś czasu ( od późnej jesieni) ciężko było wrzucić 1; później doszedł do tego wsteczny. Objawy te były tylko po uruchomieniu silnika kilka chwil później znikały. Tydzień temu już było gorzej, objawy wcale nie znikały ( opór podczas wrzucania każdego biegu) czy samochód rozgrzany czy nie. Dzisiaj niestety auto unieruchomione. Nawet na sucho nie da się wrzucić biegu ( po duzym wysiłku silowym bieg wskakuje, ale taki sam wysilek siłowy żeby go wyrzucić). Zrobiłam test: wrzuciłam wsteczny na zgaszonym silniku, wcisnełam sprzęgło i odpaliłam samochód. I w tym momencie samochód zaczął szarpać i zgasł. Czyli oznaki popsutego sprzęgła??? Tylko nie wiem czy jest to prawdopodobne - bo 5 m-cy temu wymieniłam sprzęgło. Nie znam się na tym i proszę o jakąś podpowiedź od czego zacząć szukać usterek, bo niestety mechanicy w mojej okolicy jak widzą kobietę, to myślą, że jej wcisną każdy kit a przy tym ile jeszcze zarobią.
Dodam jeszcze, że skrzynia biegów też nie dawała oznak psucia się ( zgrzytów i hałasu żadnego nie bylo)

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 01-01-2011 o 20:30 Powód: Dodanie prefiksu
ann jest offline   Odpowiedź z Cytatem