View Single Post
Stary 18-12-2010, 15:56   #1
Gemini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Centralny zamek - nie działają drzwi kierowcy

Witam

Od czasu, kiedy ścisnął mróz, centralny zamek z pilota nie działa w drzwiach kierowcy - miałem to samo rok temu i problem zniknął jak ustąpiły mrozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzewam, że gdzieś dostała się wilgoć, a styki są zaśniedziałe i coś po prostu nie łączy.
Zamierzam przejrzeć instalację, ale przydałaby się pomoc od fachowców z forum, żeby dali mi wskazówki gdzie zajrzeć, a może podesłali schemat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy są następujące:
1. Zamykanie z pilota nie działa (podobnie jak podwójne ryglowanie, alarm i mrugnięcie kierunkowskazami), ale w prawych drzwiach słychać, że zamek się zamyka i otwiera
2. Zamykanie drzwi od strony pasażera - j.w.
3. Zamykanie drzwi od strony kierowcy - wszystko działa (zamyka też drzwi pasażera) oraz działa podwójne ryglowanie, alarm i mrugnięcie kierunkowskazami
4. Otwieranie z pilota - wyłączenie alarmu i otwarcie drzwi pasażera - OK
5. Otwieranie drzwi kierowcy - tylko kluczykiem

Wg mnie z objawów wynika, że kabelek od komputera, do zamka w drzwiach pasażera nie przewodzi - czy dobrze kombinuje?
Może ktoś miał podobny przypadek?

PS.
Na początku nie wpadłem na to, że przecież można otwierać kluczykiem i wsiadałem od strony pasażera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ehhhhh - jak się człowiek przyzwyczaja do takich wygód jak pilot, że później głupieje :]

Aktualizacja:
Dziś temperatura trochę odpuściła do -5st.C i zamek działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak znowu temperatura zejdzie niżej, to na bank przestanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Gemini ; 19-12-2010 o 18:01
Gemini jest offline   Odpowiedź z Cytatem