View Single Post
Stary 14-12-2010, 11:34   #10
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Kurde chłopaki!
Samozapłon jest to zapalenie się ciała poprzez zwiększenie się temperatury i ciśnienia tego ciała.

Silnik Diesla jest silnikiem o zapłonie samoczynnym, czyli samozapłonie.

Pokaż mi takiego magika, który spowoduje samozapłon oleju silnikowego!! Samozapłon a nie zapłon.
Żeby olej silnikowy ulegał samozapłonowi, wyczynowe samochody by wybuchały!
Czy to takie trudne rozróżnić samozapłon od zapłonu??
Bajek ja wiem co to silnik Diesla i rozróżniam pojęcie samozapłonu od zapłonu. Olej silnikowy który dostaje się do komory cylindra (komory spalania) zapala się od oleju napędowego. Nigdy nie dostanie samozapłonu!!
Zrozum to wreszcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Bajek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz to rozwinąć?
OczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Olej jest nieściśliwy tzn nie można go ścisnąć tj. zmniejszyć objętości tak jak ON. Więc nie sprężymy go do tego stopnia aby wybuchł. Przynajmniej w normalnych warunkach tj. w naszych silnikach i nie wiem czy takie warunki istnieją.

Cytat:
Napisał Karlito
Jezeli chodzi o spalanie oleju silnikowego to bardzo dobrze się pali i wcale nie potrzeba mu jakoś niewiadomo jak wysokiej temperatury wystarczy jakieś te 220C o których była mowa wcześniej czyli zwykły płomień np z drewna, wiele osób z piecami na olej opałowy zamiast tego daje właśnie stary olej silnikowy.
Tak olej dobrze się pali, ale wtedy zachodzi pojęcie zapłonu.

Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 14-12-2010 o 11:39
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem