Temat: [Focus 2004-2008] Jaki polecacie akumulator?
View Single Post
Stary 02-12-2010, 10:36   #6
p.kowal
ford::average
 
Avatar p.kowal
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Wieruszów
Model: Focus I hb
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

Generalnie jest tak, że każdy chwali to co ma.

Właśnie przerabiałem zakup baterii i przekopałem całą masę forów internetowych i wnioski są takie:
1. Tak zwana wyższa półka, to u nas Bosch S5, Centra Futura i Varta Silver (celowo pomijam żelowe).
2. W kwestii głosów krytycznych, jest zdecydowana przewaga na niekorzyść wyrobów Boscha, choć pojawiają się także opinie, że Centra od momentu połączenia z EXIDE spadła na jakości, Varta z powyższej trójki ma głosów krytycznych najmniej (ale odnoszę wrażenie, że jest po prostu mniej popularna).
3. Jeżeli chcesz kupić akumulator i samemu go sobie zamontować w garażu, to okres gwarancji nie powinien grać większej roli (ewentualna reklamacja będzie uznana jako z Twojej winy). Musiałbyś jechać do serwisu gdzie dokonają pomiary ładowania, zamontują akumulator, wyniki pomiarów wpiszą do karty gwarancyjnej i jeszcze ewentualnie dokonywać udokumentowanych przeglądów. Generalnie co do gwarancji, Centra daje 36 miesięcy (w tym 24 assistance), Varta 24 miesiące a Bosch nie wiem ile.

Ja ostatecznie kupiłem Vartę o pojemności 74 AH i mocy rozruchowej 750 A (oglądając Bosch S5 można dojść do wniosku, że od Varty różni się tylko naklejkami).
W mojej okolicy za Centrę CA722 (72 AH, 720 A) cenią 380,00 zł, Bosch S5 399,00 zł, Vartę kupiłem za 350,00 zł.
Istotne są też wymiary akumulatora aby weszły Ci pod obudowę (wymienione akumulatory pasują do foki).

A na marginesie podczas lektury przygód internautów z akumulatorami spotkałem także wiele pochlebnych opinii o takich akumulatorach jak Banner, Five Star, Kager.

Jeżeli naprawdę nie liczysz się z kosztami, kup sobie baterię żelową.

Pozdrawiam
__________________
PF 162p, Fiesta MK1 1,1 `83, PF 162p, a obecnie jak w profilu.
http://www.motostat.pl/user_images/24758/icon1.png
p.kowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem