Temat: [Galaxy 2000-2006] Diagnostyka VAG
View Single Post
Stary 26-11-2010, 13:17   #586
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał buro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myslę ,ale zastanawia mnie bardziej dlaczego octavią 90koni, silnik chyba ASR na pompie i podobną masą dodaną do niej, nie ma właściwie różnic w spalaniu, czy to miasto czy nie miasto, pusta czy pełna a Galaktyka,przynajmniej moja AUY 115koni, jest na to strasznie czuła. Nie wydaje mi się aby opory powietrza przy jeździe w mieście miały aż takie znaczenie. Po za miastem Galaktyka moja spala ok litra więcej niż skoda,też moja. W mieście i z przyczepą DWA RAZY WIĘCEJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeszcze raz zaznaczam-zdaję sobie sprawę z tego, że octa będzie palić mniej i nie oto mi chodzi, lecz dręczy mnie pytanie dlaczego tak wzrasta spalanie pod obciążeniem i w mieście.
No ja się obawiam jakiejś dalszej trasy (jeszcze nie miałem okazji) bo jak dochodzi do prędkości 160km/h to spalanie pokazuje mi 15 LITRÓW to jakaś masakra. W poprzednim z kuchenką gazową nigdy mi gazu tyle nie palił przy takiej prędkości, a jeździło się zdecydowanie dynamiczniej. Albo z tymi silnikami coś jest nie tak (fabrycznego) albo coś mam też poknocone bo właśnie max prędkość jaką potrafię tym autem uzyskać to właśnie jest 160km/h, przy obrotach 3000 i więcej ni hu hu. A na niższych biegach to powyżej 3000 obrotów się rozpędza tak jakby mu się nie chciało (jakby wyzionął ducha), a do tych obrotów to jest rakieta.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem