View Single Post
Stary 10-11-2010, 12:37   #13
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, nie jestem moderatorem ale Wasze spory nt ceny i wyższości jednych nad drugimi nic nie wnoszą do tematu i stanowią OT.
Chętnie poczytam opinie nt konkretnych modeli ale nie dyskutujcie o cenach.
No, ale to jest właśnie taka opinia, SS proponuje jakieś śmieciowe palniki po 20 zł, które padają po pół roku w sytuacji gdy normalny, markowy palnik świeci ok przez kilka lat. Nie ma tu żadnej oszczędności, a jest niewygoda (przecież xenony kupuje się m.in. po to, żeby nie zmieniać wciąż żarówek) i możliwość uszkodzenia reflektora gdy taki palnik nie okaże się zły jak każdy tylko bardzo zły i eksploduje (to nie żart). Ogólnie bez sensu.

Co do temperatury barwowej to w Mondeo na 99% są 4300k, bo takie są najjaśniejsze. Generalnie im wyższa temperatura barwowa tym słabiej świecą, choć niektórzy kupują takie palniki bo podoba im się "niebieskawa" poświata. Palników 6000k nie ma raczej żadne seryjnie produkowane auto sprzedawane w Europie. Generalnie palnik z czasem świeci coraz bardziej "niebieskawo", więc jak kupisz 4300k to z czasem temperatura barwowa będzie się podwyższała. Dlatego istnieją np. palniki Philips Colour Match (nie wiem czy nie zrobiłem literówki w nazwie) które mają bodaj ok. 4700k i są przeznaczone dla osób, które mają dwa już trochę zużyte palniki z których jeden uległ uszkodzeniu, a nie chcą wymieniać drugiego. Wtedy mogą zamontować palnik CM i jego barwa będzie podoba do barwy tego już trochę zużytego. Na pomarańczowo palniki świecą dopiero pod sam koniec życia, ale to już jest grubo po tym, jak należało je wymienić na nowe.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem