Temat: [Mondeo 2007-2014] kończy się sprzęgło
View Single Post
Stary 09-11-2010, 08:18   #55
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał dwzx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Co do auta to deptanie do końca to tylko powyżej 2300 obr. Powyżej 3 biegu deptanie od 1800 obr. powoduje, że podczas wstania turbiny sprzęgło dostaje duże obciążenia i wystarczy kilka razy je przypalić i tarcza zaczyna się szklic...
mam chipa niemal od nowości...teraz 120kkm, faktycznie, nigdy nie daję buta poniżej 2000 bo jest to dla mnie bezsensu, wolę wkręcić silnik pod 4tys obr i przerzucić bieg o 2.
Nic się nie ślizga itp...myślę, że to może być jednak kwestia płynu, a raczej jego ilości. Z własnych obserwacji wiem, że gdy nałożą się zużyte tarcze i klocki, a więc zwiększenie objętości układu hamulcowego, które wynika z ze zwiększenia luzów do wypełnienia przez zacisk i tłoczki, to poziom płynu "dotyka" minimum, a nawet jest nieco poniżej.
Tak więc, podobnie jak kolega, proponuję sprawdzić tym co się ślizga sprzęgło, na jakim poziomie i w jakim stanie mają płyn hamulcowy.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem