Temat: [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ?
View Single Post
Stary 18-10-2010, 07:41   #199
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


...Dopóki nie będzie wymiarowana wewnętrzna średnica felgi to pewności nie będziesz miał w 100%.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupno alusów w aso (np od mondka) jak zrobił basil. Nie są to jednak najtańsze fele i nie każdemu mogą się podobać.
Moje alusy dobierane były wg katalogu aplikacyjnego producenta. I de facto wchodzą na tył. Z przodu zaciski są jednak większe i tam zostaje niewiele - ok 1mm.

Dlatego ostrzegłem wszystkich chętnych na 16" alusy i zrobię to jeszcze raz:
1. Najlepiej (choć pewnie nie najtaniej) kupić w ASO, bo pełna odpowiedzialność spada na nich
2. Jeśli kupujecie alu poza ASO lub nie są to felgi fordowskie, to:
a) koniecznie ustalcie ze sprzedawcą, że będziecie mogli oddać/wymienić na inne - jeśli nie spasują
b) dopilnujcie przed założeniem, by mechanik najpierw wyłącznie sprawdził czy pasuje JEDNA felga BEZ zakładania gum!

...
Nie widzę różnicy czy kupuję felgi w serwisie czy w innym warsztacie (sklepię).

Podchodzę do sprzedawcy podaje markę samochodu i mówię " poproszę do nie go felgi", resztę robi sprzedawca jak zamówi złe to je sobie zatrzyma i już, więc nie przesadzajmy że jak kupię i nie będą pasować to będę musiał je zatrzymać.
Tak się składa że pracuję w handlu i są pewne prawa konsumenta więc wyluzujcie.
Nawet jeżeli uparł bym się na 16 calowe a mechanik (powtarzam mechanik a nie sprzedawca) powiedział by że 16 nie wejdą i muszą być 17, a ja i tak bym się uparł na 16 cali to w razie sporu prawnego również bym wygrał - ponieważ jestem tylko konsumentem, bez wiedzy i mechanik nie powinien zamawiać czegoś co nie pasuję do mojego samochodu mimo że moja opinia była inna. Takie jest prawo, dziwne ale niestety prawdziwe. Klient może być idiotą, a mechanik nie ma prawa gdyż jest "specjalistą"
Co innego że kłopot jest

a wracając do tematu to moje 17 wyglądają całkiem rzeczowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zamawiajcie 17 calowe
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem