Temat: [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ?
View Single Post
Stary 17-10-2010, 20:35   #196
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Tyle zapłaciłeś za stalówki ?
To alusy są

Cytat:
Napisał kingsage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do dylematu, czy alusy beda pasowac. Panowie, sa wymiary i trzeba wiedziec co sie kupuje. Jezeli ma sie niestandardowo duze tarcze i zaciski, to jedzie sie do serwisu i tam na miejscu cos dobieramy. Felga 16`` ma tylko o 2,5 cm mniejsza srednice, wiec od razu widac co bedzie pasowac, a co nie. Zatem nie siejcie paniki wsrod kolegow.
Wymiary niewiele dadzą bo mając średnicę, szerokość, rozstaw śrub i ET masz tylko wskazanie, że może pasować. Ale jak w moim przypadku - wcale nie musi. Zacisków nie mam niestandardowych, bo skąd? Dopóki nie będzie wymiarowana wewnętrzna średnica felgi to pewności nie będziesz miał w 100%.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupno alusów w aso (np od mondka) jak zrobił basil. Nie są to jednak najtańsze fele i nie każdemu mogą się podobać.
Moje alusy dobierane były wg katalogu aplikacyjnego producenta. I de facto wchodzą na tył. Z przodu zaciski są jednak większe i tam zostaje niewiele - ok 1mm.

Dlatego ostrzegłem wszystkich chętnych na 16" alusy i zrobię to jeszcze raz:
1. Najlepiej (choć pewnie nie najtaniej) kupić w ASO, bo pełna odpowiedzialność spada na nich
2. Jeśli kupujecie alu poza ASO lub nie są to felgi fordowskie, to:
a) koniecznie ustalcie ze sprzedawcą, że będziecie mogli oddać/wymienić na inne - jeśli nie spasują
b) dopilnujcie przed założeniem, by mechanik najpierw wyłącznie sprawdził czy pasuje JEDNA felga BEZ zakładania gum!

Jak nie spasuje - oddajecie/wymieniacie.
W moim przypadku w aso podeszli do tematu całkowicie lajtowo, najpierw założyli gumy na wszystkie fele, potem wszystkie wyważyli i dopiero na końcu pasowali...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem