View Single Post
Stary 13-10-2010, 06:34   #25
maciek1974
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Czeladź
Model: Focus mkIV
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Witaj !
podobna sprawa mi się zdarzyła w moim Focusie. Po kilku godzinach kombinowania poddałem się i zawiozłem auto do Multeximu w Katowicach. Diagnoza: pęknięta linka i wymiana zamka + awaryjne otwarcie maski. Łączny koszt 350 pln, samo otwarcie maski zdaje się około 100 pln.
Generalnie trzeba uważać otwierając kluczem maskę i lekko podważac podczas ruchu kluczyka.
Pozdrawiam :-)
Cytat:
Napisał ford_user Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie mnie dopadł ten sam problem. Przez otwory w maskownicy widzę, że wyhaczył się plastikowy łącznik od zamka do wkładki z kluczykiem i oczywiście nie moge otworzyć maski. Niestety od spodu silnika mam osłony, a że okres zimowy i brak kanału w garażu, więc niechętnie widzę teraz odkrecanie tych osłon.

Pytanie, czy przypadkiem nie wystarczy zdemontowac przedniej plastikowej maskownicy, tej w której osadzona jest wkładka z kluczykiem i logo forda? Przez szpary widze, że ta maskownica ma jakieś plastikowe zaczepy po bokach, ale na razie nie próbowałem do tego sie dobierać. Czy ktos moze próbował w ten sposób?

I dodatkowe pytanie, co zrobić, żeby sie ustrzec w przyszłości tego typu problemu?

Niestety kończy mi sie płyn od spryskiwacza, więc coś muszę zrobić, czekać do wiosny już nie mogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem